Řada AFPAK YM
Mechanická přesnost.
Postaveno tak, aby pokračovalo ve výrobě.
Platforma pro plnění a utěsnění kávových kapslí poháněná vačkou pro střední a velké kávové společnosti, které požadují stabilní výkon, přesné dávkování a dlouhodobou životnost stroje.

Proč YM
Stabilita začíná tím, jak je každý pohyb vytvořen.
Namísto spoléhání se na vzduchové válce pro časování hlavních vertikálních pohybů, řada YM používá centrální mechanický hřídel a synchronizované vačky. Spouštění pohárů, pohyb plnicí hlavy, čištění ráfků, řezání filmů a těsnění stoupají a klesají v pevném mechanickém rytmu.
Mechanicky synchronizované
Hlavní stanice sledují stejný centrální pohon, čímž se snižují odchylky časování mezi samostatnými pneumatickými pohyby.
Určeno pro trvalý výstup
Jakmile je stroj správně uveden do provozu, pevný profil vačky podporuje hladkou, opakovatelnou výrobu pro dlouhé směny.
Méně pneumatických bodů opotřebení
Hlavní výrobní pohyby nezávisí na velkém počtu válců a solenoidových ventilů, což snižuje běžné body pneumatické údržby.
Mechanické srdce
Jedna hřídel. Více vaček Každá stanice v kroku.
Centrální hřídel otáčí vačkovým systémem, který řídí vertikální pohyb vyžadovaný primárními balicími stanicemi Protože profil pohybu je fyzicky definován, každý cyklus sleduje stejnou sekvenci a polohu.
Vačky jsou vyrobeny z nitridační oceli 38CrMoAl a dostávají nitridační úpravu pro zlepšení povrchové tvrdosti, odolnosti proti opotřebení a rozměrové stability. To pomáhá snížit riziko deformace během dlouhodobého provozu.
Mazání tukem se obvykle provádí přibližně jednou za tři měsíce. Rutinní servis lze dokončit přibližně za 30 minut v závislosti na provozních podmínkách a rozsahu údržby.

Platforma, která měří měřítko
Vyberte výstup, který vaše operace potřebuje.
Každý jízdní pruh je konstruován pro 60-80 mechanických cyklů za minutu Vyberte jeden, dva nebo tři jízdní pruhy podle vašeho aktuálního výrobního plánu, nebo diskutujte o plánovaném čtyřproudém YM240 pro budoucí projekt s vysokým výkonem.
YM80
60-80 CPM
- 1 výrobní dráha
- Přibližně 1400 × 1500 × 2400 mm
- Přibližně 2200 kg
- 5-6 g standardní dávka kávy
Doporučeno pro prémiové pražírny a výrobce kapslí středního objemu.
YM120
120-160 CPM
- 2 výrobní dráhy
- Přibližně 1600 × 1700 × 2400 mm
- Přibližně 2400 kg
- 60-80 cyklů/min na jízdní pruh
Doporučeno pro zavedené výrobce, kteří vyžadují větší kapacitu v kompaktní stopě.
YM180
180-240 CPM
- 3 výrobní pruhy
- ±0,2 g přesnost referenčního plnění
- Přibližně 1700 × 1700 × 2400 mm
- Cca 5 kW pracovní výkon
Doporučeno pro velké kávové společnosti, které potřebují podstatně vyšší výkon při zachování stejného mechanicky synchronizovaného principu výroby.
YM240
240-320 CPM
- 4 plánované výrobní pruhy
- Přibližně 1700 × 1700 × 2400 mm
- Přibližně 3000 kg
- Cca 6 kW pracovní výkon
YM240 je plánovaný projekt na míru a dosud nebyl vyroben ani dodán. Konečná inženýrská data budou potvrzena během návrhu projektu.
Kompletní výrobní sekvence
Od prázdné kapsle po zkontrolovaný hotový výrobek.
- Uchovávejte a automaticky krmte prázdné tobolky.
- Detekujte přítomnost kapsle před každou pracovní stanicí.
- Prázdnou tobolku předem propláchněte dusíkem.
- Volitelně řežte a vložte spodní filtrační papír.
- Vakuově přiváděná káva do vyrovnávací násypky.
- Servo-auger dávkujte kávu do každé kapsle.
- Volitelně zvažte každou naplněnou kapsli.
- Čistěte kávový prášek z okraje kapsle.
- Volitelně dávkujte tekutou příchuť.
- Odřízněte víko z registrované svitkové fólie.
- Umístěte a stabilizujte nařezané víko pomocí vakua.
- Naneste první pomocné tepelné těsnění.
- Naneste hlavní druhý tepelný uzávěr.
- Udržujte ochranu před utěsněním dusíkem.
- Volitelně tiskněte datum, logo, šarži nebo informace QR.
- Oddělené vyřazené kapsle od kvalifikovaného výstupu.
- Hotové kapsle přeneste na sběrný dopravník.


Konzistence dávkování
Přesné plnění s vážením 100%, když to váš plán kvality vyžaduje.
Standardní servo-augerový systém je navržen pro přibližně ±0,1-0,2 g přesnost plnění s určenou kávou a provozními podmínkami.
Volitelný německý systém inline vážení HBM kontroluje každou kapsli, umožňuje nastavit horní a dolní limity a odděluje nevyhovující kapsle při vypouštění.
- YM80 s inline váhou: přibližně 45 kapslí/min
- YM120 s inline hmotností: přibližně 100 kapslí/min celkem
- Plánovaný YM240 s inline hmotností: přibližně 200-240 kapslí/min celkem
Automatické zpětnovazební nastavení dávkovacího systému je plánováno pro budoucí vývoj a není zahrnuto v aktuální konfiguraci.
Ochrana čerstvosti
Před utěsněním chrání kapsli více než 20 bodů dusíku.
Před plněním
Prázdná kapsle se před propláchne, aby se vytlačil vzduch před vstupem kávy.
Po naplnění
Kolem kávy a do celého chráněného přenosového prostoru se zavádí další dusík.
Před utěsněním
Ochranný kryt proti dusíku udržuje kontrolované prostředí před uzavřením víka.
Ruční namátkové kontroly AFPAK dosáhly u kapslí kompatibilních s Nespressem zbytkového kyslíku pod 11 TP3 T při přibližně 50 cyklech/min. Jedná se o výsledek interní namátkové kontroly, nikoli certifikovanou laboratorní zprávu; skutečné výsledky závisí na geometrii kapsle, filmu, čistotě dusíku, tlaku, rychlosti a konfiguraci stroje.

Těsnění role-filmu
Vyřízněte, umístěte a utěsněte každé víko v jednom kontinuálním procesu.
Registrovaná svitková fólie
Podporuje potištěný film role s fotoelektrickou registrací Maximální průměr role je přibližně 400 mm; použitelná šířka pásu je přibližně 320-350 mm, s výhradou potvrzení projektu.
Umístění vakuového víka
Vakuová stabilizace pomáhá udržet čerstvě nařezané víko vyrovnané před utěsněním.
Dvoustupňové tepelné těsnění
První stanice poskytuje pomocné těsnění Druhá provádí primární těsnění pomocí nastavitelné výšky hlavy, charakteristik pružin a regulace teploty PID od 0-400°C.
Typická výměna svitku trvá asi pět minut. Plastové, hliníkové a kompostovatelné kapsle používají stejný princip těsnění, zatímco hlava tepelného spoje může být přizpůsobena tak, aby odpovídala struktuře miskovitého okraje. Pro detekci kvality těsnění lze přidat volitelnou kontrolu vidění.
Flexibilní výroba kapslí
Postaveno kolem vaší kapsle, není omezeno na jeden formát.
Platformu YM lze zkonstruovat pro plastové, hliníkové a kompostovatelné kapsle kompatibilní s Nespresso, stejně jako pro K-Cup, Dolce Gusto, Lavazza Blue, Lavazza A Modo Mio a další přizpůsobené formáty. Kompatibilita vyžaduje správnou sadu formátů a projektové inženýrství.
Přibližně 30 minutová změna formátu
Vyměňují se pouze komponenty specifické pro kontakt s kapslí a formát. Druhá výrobní sada může obsahovat jádro formy, plnicí trysku, řezačku filmu, tepelně svařitelnou hlavu, práškovou sací hlavu a zásobník kapslí.
Řídicí systém může ukládat programy až pro dva formáty kapslí.

Nakonfigurujte řádek
Přidejte funkce kontroly kvality a balení, které váš produkt vyžaduje.
Spodní filtrační systém
Řezy a vložky filtrační papír pro kompatibilní hliníkové nebo speciální kapsle Dno kapsle musí používat vhodnou plochou strukturu.
Kontrola inline hmotnosti
Používá německé senzory HBM k vážení každé kapsle a vyřazení produktů mimo zvolenou toleranci.
Dávkování tekuté příchutě
Dává nastavitelnou dávku tekuté chuti pro ochucené kávové produkty.
Laserové kódování
Přidá data výroby, informace o šarži, loga nebo QR kódy.
Kontrola zraku
Volitelnou vizuální kontrolu lze nakonfigurovat pro kontroly těsnění nebo vzhledu.
Kartonovací spojení
Připojte výstup kapsle k poloautomatickému nebo plně automatickému kartonovacímu zařízení YM10.
Důkaz zákazníka
Coffee Company z Dubaje: Evropská očekávání kvality ve správném měřítku.
Jedna z předních dubajských kávových společností si vybrala YM80 poté, co provozovala čtyřproudový italský stroj. Zákazník chtěl zařízení blížící se evropské kvalitě sestavení, aniž by si koupil větší kapacitu, než vyžadoval jeho výrobní plán.
YM80 plní hliníkové kapsle kompatibilní s Nespresso přibližně šest hodin denně Technici AFPAK doprovázeli zákazníka po dva po sobě jdoucí dny výrobního testování během uvedení do provozu.

Bezpečnost a konstrukce
Určeno pro profesionální výrobu potravin.
Konstrukce potravin-kontaktů
Díly v kontaktu s produktem používají nerezovou ocel SUS304, přičemž SUS316 je k dispozici jako upgrade.
Zapletené hlídání
Bezpečnostní dveře jsou vzájemně propojeny, takže se stroj zastaví, když se otevřou chráněné dveře.
Ochrana výroby
Nouzové zastavení, chybějící šálek, chybějící fólie, nízký materiál, nízký tlak vzduchu a ochrana proti přetížení podporují bezpečnější provoz.
Řada YM je k dispozici s certifikací CE a je navržena tak, aby vyhovovala platným evropským požadavkům na elektrickou energii. Konečný rozsah certifikace je potvrzen pro každou objednávku.
Technické údaje
Specifikace řady YM
| Položka | YM80 | YM120 | YM180 | YM240 |
|---|---|---|---|---|
| Stav | Dostupné | Dostupné | Dostupné potvrzením projektu | Plánovaný přizpůsobený model |
| Pruhy | 1 | 2 | 3 | 4 |
| Výstup | 60-80 kapslí/min | 120-160 kapslí/min | 180-240 kapslí/min | Plánováno 240-320 kapslí/min |
| Standardní dávka | 5-6g | 5-6g | Projektově specifické | Projektově specifické |
| Přesnost | ±0,1-0,2g | ±0,1-0,2g | ±0,2g | Projektově specifické |
| Rozměry | Přibližně 1400 × 1500 × 2400 mm | Přibližně 1600 × 1700 × 2400 mm | Přibližně 1700 × 1700 × 2400 mm | Přibližně 1700 × 1700 × 2400 mm |
| Hmotnost | Přibližně 2200 kg | Přibližně 2400 kg | Být potvrzen | Přibližně 3000 kg |
| Pracovní síla | Přibližně 3,5-5,5 kW | Přibližně 3,5-5,5 kW | Přibližně 5 kW | Přibližně 6kW |
| Napájecí zdroj | 3 × 380 V, standard 50Hz; přizpůsobitelné | |||
| Dusík | 5-10 Nm³/h uvedené pro aktuální konfigurace; potvrdit projektem | Přibližně 800 l/min | Plánováno cca 800 l/min | |
| Stlačený vzduch | Potvrdit konečnou konfigurací projektu | Přibližně 300 l/min | Plánováno cca 300 l/min | |
| Hluk | Přibližně 60-80 dB, v závislosti na rychlosti, konfiguraci a prostředí | |||
Všechny specifikace jsou referenční hodnoty pro přizpůsobené zařízení Konečné parametry, nástroje, kompatibilita kapslí a výstup jsou potvrzeny po testování vzorků a technické kontrole.
Doručování a podpora
Od vzorků kapslí až po stabilní výrobu.
Potvrzení inženýrství
AFPAK hodnotí výkresy kapslí, vzorky, charakteristiky kávy, fólii víka, výstup, nástroje a volitelné požadavky na kontrolu kvality.
Tovární testování
Stroj prochází několika testovacími fázemi, včetně více než pětidenního testování před odesláním podle procesu citace.
Instalace a školení
Školení je k dispozici v továrně AFPAK nebo na místě zákazníka za dohodnutých servisních podmínek.
120-180 denní referenční dodací lhůta
Konečná dodací lhůta začíná po uložení, obdržení vzorku a technickém potvrzení.
Dvouletá globální záruka
Zahrnuje dvouletou záruku a podporu na celoživotní údržbu podle konečné smlouvy o prodeji.
Cíl 24hodinové odpovědi
Otázky jsou vyřizovány prostřednictvím e-mailu, hlasové nebo video komunikace, přičemž po dohodě je k dispozici podpora na místě.
Často kladené otázky
Než zvolíte konfiguraci YM
Proč řada YM používá pro hlavní pohyby vačky místo pneumatických válců?
Centrální vačkový systém mechanicky synchronizuje vertikální pohyby stanic pro spouštění pohárů, plnění, čištění ráfků, řezání filmů a těsnění. Pneumatické válce jsou drženy hlavně jako ochranná zatahovací zařízení, když poloha formy nemá kapsli.
Může stroj běžet 24 hodin denně?
Platforma YM je navržena pro nepřetržitou výrobu a při správném uvedení do provozu může fungovat po dobu 24 hodin, je dodávána s vhodnými nástroji a materiály a udržována podle provozní příručky.
Které formáty kapslí může vyrábět?
Platformu lze přizpůsobit pro plastové, hliníkové a kompostovatelné kapsle kompatibilní s Nespresso, K-Cup, Dolce Gusto, Lavazza Blue, Lavazza A Modo Mio a další formáty. Každý formát vyžaduje správné nástroje a technické potvrzení.
Jak dlouho trvá změna formátu kapsle?
Typická výměna nástrojů trvá přibližně 30 minut pro vyškolené operátory. Formátově specifické kontaktní části, jako jsou jádra forem, plnicí trysky, frézy, těsnicí hlavy, sací hlavy a zásobníky, mohou vyžadovat výměnu.
Jak je chráněna čerstvost kávy?
Více než 20 dusíkových bodů může předplachovat prázdné kapsle, chránit kávu po naplnění a udržovat atmosféru před utěsněním. Interní namátkové kontroly dosáhly u kapslí kompatibilních s Nespresso zbytkového kyslíku pod 11 TP3 T při asi 50 cyklech/min; konečné výsledky závisí na projektu.
Snižuje online vážení rychlost výroby?
Ano Vážení každé kapsle vyžaduje dobu odezvy senzoru Referenční výstupy jsou přibližně 45 kapslí/min pro YM80, přibližně 100 kapslí/min celkem pro YM120 a plánovaných 200-240 kapslí/min pro YM240.
Jak často vačkový systém potřebuje mazání?
Mazání tukem se obvykle doporučuje asi jednou za tři měsíce. Běžná údržba může trvat přibližně 30 minut v závislosti na podmínkách a provedené práci.
YM240 se již vyrábí?
No. YM240 je v současné době plánovaná čtyřproudová přizpůsobená konfigurace. Jeho cílový výstup je 240-320 kapslí/min, ale konečné specifikace budou potvrzeny během inženýrství a ověřování.
Sestavte si svůj výrobní plán
Sdělte nám své kapsle, výstup a požadavky na kvalitu.
AFPAK doporučí vhodný model YM, nástroje, dusíkový systém, možnosti kontroly a následné řešení kartonování.
E-mail: info@afpak.co
WhatsApp: +86 156 1886 6167
Podpora USA/Kanady: 859-813-2814







